Güzellik Uzmanlığı Eğitimi

Her yaştan kadın ve erkeğin her zaman bakımlı ve güzel görünmek için profesyonel yardım alma talepleri, güzellik uzmanlığını çok aranan ve tercih edilen bir meslek haline getirmiştir.

Güzellik uzmanlığı dikkat, özen ve bilgi gerektiren bir meslektir. Bu mesleği icra edenlerin, son teknolojik gelişmelerin, estetik sektöründeki uygulamalarını yakından takip etmeleri ve kendilerini sürekli güncellemeleri gerekir. Mesleğe yeni başlayacak kişilerin ise mesleğin temel bilgilerine sahip olmaları ve mesleğin temel becerilerini kazanmaları zorunludur. Tüm bunlar güzellik uzmanlığı mesleğinin icra edilmesi için gerekli eğitimlerin alınmasının önemini ortaya çıkarır.

Sevim Taydaş Mersin MEB Onaylı Güzellik Okulu anında uzman bir kadroyla, Mersin’de veya Mersin çevresinde yaşayan ve güzellik uzmanı olmak isteyen veya güzellik uzmanı olup da mesleğini profesyonelce yürütmek isteyenlere güzellik uzmanlığı eğitimleri veriyor.

Güzellik Uzmanları Nerelerde Çalışır?

Güzellik uzmanlığı mesleğinin çalışma alanı oldukça geniştir. Güzellik uzmanları kendi güzellik merkezlerini açarak kendi işlerinin patronu olabilirler. Ayrıca güzellik uzmanları çeşitli sektörlerde iş bulma potansiyeline de sahiptir.

  • Kozmetik sektöründe pazarlama yapan kurumsal şirketler
  • Güzellik merkezleri
  • Eczaneler
  • Hastanelerin dermatoloji birimleri
  • Otellerin spa* bakım merkezleri
  • Özel klinikler
  • Mankenlik ve oyunculuk ajansları
  • Sinema ve televizyon sektörü
  • Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı meslek edindirme kurumları

Gibi yerler, güzellik uzmanlarının iş bularak çalışabilecekleri yerlerden bazılarıdır. Güzellik uzmanı istihdam edecek şirket, kurum ve kuruluşlar, kişilerin gerekli eğitim sertifikalarına sahip olup olmadıkları mutlaka denetleyerek işe alım süreçlerini yürüteceklerdir. Bu nedenle güzellik uzmanlığı eğitimleri alınarak, sahip olunacak sertifikalar iş başvuru formlarına eklenmelidir.

Sevim Taydaş Güzellik Okulu

Mersin güzellik okulu olan Sevim Taydaş güzellik okulunda, profesyonel güzellik uzmanı olabilmek için gerekli bütün eğitimler verilir. Mersin ve çevresinde yaşayanlar, Sevim Taydaş güzellik okulu sayesinde MEB onaylı sertifika alarak, meslek sahibi olup, mesleğine profesyonel bir başlangıç yapabilir.

Sevim Taydaş Güzellik Okulu’nda, microblading eğitimi, profesyonel makyaj eğitimi, el ayak bakımı eğitimi, ipek kirpik uygulama eğitimi, cilt bakımı eğitimi, kalıcı makyaj kursu ve protez tırnak kursu eğitimleri verilir. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan katılımcılar, eğitim sonunda mutlaka MEB onaylı sertifika alırlar.