Lazer Epilasyon Eğitimi

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak amacıyla uygulanan bir epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon ile vücutta bulunan kıl köküne lazer ışığı atılır ve kıl kökü bu ısının etkisiyle dökülür. Lazer epilasyon yöntemiyle, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

Kadın ve erkek birçok kişi tarafından, istenmeyen tüylerden kurtulmak maksadıyla, lazer epilasyon hizmeti veren güzellik merkezleri ve kliniklere başvuru yapılıyor. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı bir çözüm olması ve ağrısız acısız bir yöntem olması sebebiyle, yaygın bir uygulama alanına sahiptir. Sadece hamile kadınlara, epilepsi hastalarına, bazı cilt problemleri olan kişilere, kalp pili takanlara ve küçük çocuklara lazer epilasyon uygulanamaz. Bunların dışında kalan hemen herkes lazer epilasyon yöntemini kullanabilir.

Lazer Epilasyon Kimler Tarafından Uygulanabilir

Lazer epilasyon uygulaması güzellik uzmanı olan kişiler tarafından uygulanabiliyor. Ancak uygulama yapacak uzmanın mutlaka lazer epilasyon eğitimi almış olması gerekiyor. Eğitim almamış ve sertifikası bulunmayan kişiler lazer epilasyon cihazlarını kullanarak, kişilere epilasyon uygulaması yapamazlar.

Lazer Epilasyon Eğitimini Nereden Alabilirim?

Lazer epilasyon uygulamasının nasıl yapılacağına ilişkin sertifikalı eğitim veren eğitim kuruluşları mevcuttur. Bu özel kuruluşlardan eğitim alınarak lazer epilasyon eğitimi tamamlanabilir.

Mersin’de yaşıyorsanız veya Mersin’in çevre illerinden birindeyseniz Mersin güzellik okulu olan Sevim Taydaş Mersin Meb Onaylı Güzellik Okulu aracılığıyla lazer epilasyon eğitimi alarak lazer epilasyon uygulaması yapabilirsiniz. Eğitimi tamamlayan herkese Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriyoruz.

Sevim Taydaş Güzellik Okulu’nda Verilen Hizmetler

Güzellik uzmanı olmak isteyenler veya icra ettiği mesleğine sertifikalı eğitimlerle profesyonellik kazandırmak isteyenler için Mersin’de hizmet veren nitelikli, kaliteli bir eğitim kurumuyuz. Pek çok branşta verilen eğitimlerimiz ve kurslarımızla pek çok alanda iş bulma imkanına sahip olacak olan güzellik uzmanları yetiştiriyoruz.

Sevim Taydaş Mersin Meb Onaylı Güzellik Okulu’nda Sunulan Hizmetler

Sevim Taydaş Güzellik Okulu’nda

  • Lazer epilasyon eğitimi
  • ipek kirpik uygulama eğitimi
  • protez tırnak kursu
  • microblading eğitimi
  • profesyonel makyaj eğitimi
  • el ayak bakımı eğitimi
  • cilt bakımı eğitimi
  • kalıcı makyaj kursu

Eğitimleri verilir. Bütün eğitimler MEB onaylı sertifikalı eğitimlerdir.