Kalıcı Makyaj Eğitimi

Son yıllarda, özellikle kadınlar, farklı gerekçelerle, makyaj ve saç tasarımlarında kalıcı olan uygulamalara yönelmeye başladılar. Bazı insanlar yoğun iş tempoları nedeniyle, bakımlı olmak için daha az zaman harcayabileceklerini belirterek kalıcı uygulamalara yönelirken, diğer bazı insanlarsa sürekli olarak bakımlı görünme arzusuyla kalıcı uygulamalara yönelmektedirler.

Makyaj tasarımlarında kalıcı çözüm sunan uygulama kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj, mikro iğneler kullanılarak insan sağlığına zararsız boyaların işlem yapılacak bölgelere uygulanması işlemidir. Genellikle yüzde dudaklara, yanaklara, kaşlara ve göz çevresine uygulanır. Uygulama yapılırken kişilerin cilt tipleri, cilt renkleri, yüz hatları, yüz şekilleri dikkate alındığı gibi elbette kişilerin tercih ve zevkleri de ön planda tutulur. Bireylerin kişisel tercihleri ve zevkleri doğrultusunda, estetik açıdan uygulama yapılacak bölgeyi tamamlayacak ve hoş görüntü sağlayacak şekilde uygulamalar yapılır.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Acı Verir Mi?

Kalıcı makyaj uygulaması sırasında acı hissedilmez. Son derece steril ve tek kullanımlık iğnelerle uygulanır. Kullanılan iğneler mikro iğnelerdir.

Kalıcı makyaj uygulaması sırasında acı hissini azaltmak ve en az seviyeye indirmek için yardımcı kremler ve yağlardan faydalanılır.

Kalıcı Makyaj Sağlığa Zararlı Mıdır?

Kalıcı makyajda kullanılan boyalar insan sağlığına zararlı değildir. Kalıcı makyaj uygulamasının profesyonel kişiler tarafından, steril ortamlarda ve sağlık kurallarına uyularak yapılması şartıyla hiçbir zararlı yönü bulunmamaktadır.

Kalıcı Makyaj Kimler Tarafından Uygulanabilir?

Kalıcı makyaj uygulamasının, bu işin eğitimini almış sertifikalı uzmanlarca yapılması en doğru tercihdir.

Mersin güzellik okulu olan Sevim Taydaş Mersin Meb Onaylı Güzellik Okulu olarak güzellik uzmanı olmak isteyen kişilere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalı eğitimler vermekteyiz.

Güzellik uzmanı olmak isteyenler veya icra ettiği mesleğine sertifikalı eğitimlerle profesyonellik kazandırmak isteyenler için Mersin’de hizmet veren nitelikli, kaliteli bir eğitim kurumuyuz.

Sevim Taydaş Mersin Meb Onaylı Güzellik Okulu’nda Sunulan Hizmetler

Sevim Taydaş Güzellik Okulu’nda

  • İpek kirpik uygulama eğitimi
  • Protez tırnak kursu
  • Microblading eğitimi
  • Profesyonel makyaj eğitimi
  • El ayak bakımı eğitimi
  • Cilt bakımı eğitimi
  • Kalıcı makyaj kursu

Eğitimleri verilir. Verilen tüm eğitimler MEB onaylıdır. Ayrıca Sertifika sahibi olabileceğiniz eğitimlerdir.