Protez Tırnak Eğitimi

İnsanların estetik görünüm kazanma istekleri her geçen gün artıyor. Geçmişe oranla insanlar günümüzde bakımlı görünmek için daha fazla zaman ve para harcıyor. İnsanlar bakımlı görünmek için güzel ve modaya uygun giyinmekle birlikte, saç ve makyaj tasarımlarında da modayı takip ediyor. Modanın uygulandığı ve takip edildiği bir başka alanda el ve ayak tırnak bakımı.

Dış görünümüne önem veren kadınlar ve erkekler tarafından el ve ayak tırnaklarının bakımlı ve düzgün görünmesi oldukça önemli bir husus olarak ortaya çıkıyor. Çalışma sürelerinin uzun olduğu çağımızda, sürekli bakım yapmak veya yaptırmak zorunda kalmak istemeyen insanlar, uzun süre kullanabilecekleri yöntemlere başvurarak estetik açıdan güzel görünmeye çalışıyor. Protez tırnak, bu yöntemlerden bir tanesidir.

Protez tırnak estetik kaygısı ile yaptırılabildiği gibi sağlık açısından yapılmasının gerekli olduğu zamanlarda da uygulanır. Örneğin tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler, protez tırnak uygulaması ile tırnak yeme alışkanlıklarından rahatça kurtulabilirler.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak, bir takım özel sıvılar ve maddeler kullanılarak yapılan yapay tırnaklara verilen isimdir. Bir nevi takma tırnak gibidir ancak uygulama şekli ve tırnakta kalma süresi bakımından takma tırnaktan ayrılır.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Protez tırnak, kişinin kendi tırnağı üzerine uygulanır. Uygulama yapılırken, bu iş için üretilmiş olan özel sıvılar ve maddeler kullanılarak karıştırılır, bu karışım tırnağa uygulanır.

Protez tırnak uygulama şekillerine göre iki farklı şekilde yapılır:

  • Akrilik Tırnak: Çabuk kırılan tırnaklara uygulanan bir yöntemdir. Özel bir sıvı ve toz bir madde kullanılarak oluşturulan karışım, kişinin tırnağı üzerine uygulanır. Tüm tırnak üzerine uygulanan karışım, bir süre sonra kuruyup katılaşır. Şeffaf bir görüntüye sahiptir.
  • Jel Tırnak: Jel halindeki bir madde tırnak üzerine uygulanır ve kuruması beklenir. Dayanıklı ve sağlıklı tırnak yapısı olan kişilere uygulanır.

Protez Tırnak Uygulamasını Kimler Yapabilir?

Protez tırnak uygulamasını, mutlaka uygun eğitimi almış uzmanlara yaptırmak gerekir. Uzman olmayan ve bilinçsiz kişiler tarafından, yanlış malzeme ve teknik kullanılarak yapılacak bir uygulama el ve ayak tırnaklarında istenmeyen bir görüntüye sebep olabilir.

Sevim Taydaş Mersin MEB Onaylı Güzellik Okulu

Sevim Taydaş Mersin MEB Onaylı Güzellik Okulu Mersin’de faaliyet gösteren ve güzellik uzmanı eğitimleri veren özel bir okuldur. Sevim Taydaş sayesinde, güzellik uzmanı olmak için gerekli, nitelikli ve profesyonel eğitimleri tamamlayarak MEB onaylı sertifika ile güzellik uzmanı olabilirsiniz.

Sevim Taydaş yönetimindeki Mersin güzellik okulu sayesinde microblading eğitimi, profesyonel makyaj eğitimi, el ayak bakımı eğitimi, ipek kirpik uygulama eğitimi, cilt bakımı eğitimi, kalıcı makyaj kursu ve protez tırnak kursu eğitimleri alınıp tamamlanarak, MEB onaylı sertifika sahibi olarak güzellik uzmanı olmak mümkündür.