Güzellik Uzmanlığı Nedir?

Estetisyenlik Nedir?
1 Kasım 2019
Lazer Epilasyon Nedir?
4 Kasım 2019

Güzellik Uzmanlığı Nedir?

Günümüzde güzellik ve bakım ürünlerini sosyal medyada çok sık görmemizle beraber bu işin uzmanlığı da popüler hale gelmeye başladı. Ancak her cilt bakımı hakkında fikir sahibi olan ya da her makyaj yapabilen kişi maalesef güzellik uzmanı değildir. Bunun için; meslek okulundan mezun olmak ve ya MEB onaylı bir güzellik okulunu bitirip sertifika sahibi olmak gerekir.

Güzellik Uzmanı demek; bilim, teknoloji, kozmetik malzemeler ve medikal işlemlerden fayda sağlayarak cildi ve vücudu daha sağlıklı hale getirebilmektir. Bunun için gerekli araç ve ekipmanları doğru ve bilinçli bir şekilde kullanmak da oldukça önemlidir.

Mersin İlinde Bir Güzellik Okulu

Ülkenin ve dünyanın dört bir yanında yaygın olan güzellik ve bakım anlayışında ki en iyi hizmeti sizler için Mersin’ de sunuyoruz. Sevim Taydaş Mersin MEB onaylı güzellik okulu ile hayallerinize sizi bir adım daha yaklaştırıyoruz. Birçok uygulamanın yapıldığı ve öğretildiği okulumuzda ister belge sahibi olup profesyonel bir donanımla bu işi yapmaya devam edebilir isterseniz de kendi güzellik merkezinizi kurup eğitmenlik yapabilirsiniz.

Sevim Taydaş eşi Murat Taydaş ve profesyonel ekibimiz eşliğinde sizleri de geleceğin mesleği olan güzellik uzmanlığı alanında eğitmek istiyoruz. MEB onaylı verilen sertifikalarımız Türkiye’nin her ilinde geçerli olup sizleri her zaman bir adım önde tutacaktır.

Okulumuzun Vizyonu

Öncümüz, aynı zamanda kalıcı makyaj kursu eğitmenliği yapan Sevim Taydaş eşliğinde verdiğimiz eğitimlerimiz ile öğrencilerimizi her zaman ön planda tutmayı hedeflemekteyiz. Ayrıca işlemlerimiz sırasında kişinin ruh, beden ve zihinsel sağlığına önem veririz. En yeni ekipmanlar, en güncel teknolojik aletler bizim en büyük yardımcımız olurken sizin de çareniz olmasını hedefliyoruz. Daha çok kişiye ulaşabilmek, daha çok hayata dokunabilmek en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Okulumuzda Neler Öğretiyoruz?

Okulumuzda; sizi meslek hayatınızda başarılı kılacak bütün donanımları almanızı sağlıyoruz. Eğitimlerimiz arasında;

  • Cilt Bakımı Eğitimi,
  • 3D İpek kirpik Eğitimi,
  • DermaPigmentasyon Eğitimi,
  • El ve Ayak Bakımı Eğitimi
  • Kalıcı Makyaj Eğitimi,
  • Microblading Eğitimi,
  • Profesyonel Makyaj Eğitimi,
  • Protez Tırnak Kursu, verilmektedir.

Eğitimlerimizin içeriği ise alanında uzman ekibimiz tarafından özenle öğrencilere aktarılmaktadır.

Güzellik Uzmanlığı Eğitimi Süresi Ne Kadar?

MEB onaylı belgeye sahip olabilmek, belgenizi gerekli yerlerde kullanabilmek adına mersin güzellik okulu bünyesinde toplamda 826 eğitim saatini tamamlamak zorundasınız. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen saati tamamladıktan sonra ustalık belgesine sahip olabilir ve kendi iş yerinizi açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.