İpek Kirpik Nedir?

Protez Tırnak Nedir?
4 Kasım 2019

İpek Kirpik Nedir?

İpek kirpik, kirpiklerini dolgun ve uzun göstermek isteyen kişiler tarafından kullanılan estetik bir uygulamadır. Çoğunlukla kirpikleri seyrek, ince veya açık renkli olan kişiler tarafından tercih edilmekle beraber, isteyen herkes tarafından kullanılabilir.

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

İpek kirpik, ipek malzeme kullanılarak üretilen kirpiklerin tek tek, özel yapıştırıcı bir madde kullanılarak, kişinin üst göz kapağında bulunan kendi gerçek kirpiklerinin arasına yerleştirilmesi suretiyle uygulanır.

  • İpek kirpik uygulaması acı ve ağrıya neden olmaz. Uygulama 1 ila 2 saat arasında sürmektedir.
  • İpek kirpik, gerçek kirpiğe en benzer yapıda olan ipekten üretilmektedir.
  • İpek kirpik uygulaması sonrasında, kirpikler dolgun, gür ve uzun bir görüntüye kavuşur.

 

İpek Kirpik Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • İpek kirpik, uygulama yapıldıktan sonra, kullanım durumuna bağlı olarak, ortalama 3 ila 6 ay arasında kullanılabilir. İpek kirpik uygulandıktan sonra yüz yıkama, duş alma, havuza veya denize girme ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaz. Kişi günlük hayatın her zaman olduğu gibi devam edebilir.
  • İpek kirpik uygulandıktan sonra, göz makyajı yapılabilir. Ancak herhangi bir makyaj temizleme ürünü kullanmak ipek kirpiklere zarar verebilir. İpek kirpiklere zarar vermeyecek özel makyaj temizleme ürünleri kullanılmalıdır.
  • İpek kirpik, kullanım süresi içerisinde, kendiliğinden düşerek çıkar. İpek kirpik düşmeden çıkarılmak istendiğinde bir uzmana başvurulmalıdır.
  • İpek kirpik, kaliteli ürün ve yapıştırıcı kullanılması ve alanında uzman kişiler tarafından uygulanması halinde sağlığa zararlı değildir.
  • Mersin de bulunan Sevim Taydaş Mersin MEB Onaylı Güzellik Okulu güzellik uzmanı yetiştiren, kursiyerlerine Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika veren bir okuldur.
  • Güzellik uzmanı yetiştiren Mersin güzellik okulu Mersin ve çevresinde yaşayan ve güzellik uzmanı olmak isteyen kişilere kaliteli ve sertifikalı eğitim hizmeti sunar.
  • Sevim Taydaş öncülüğünde yetiştirilen kursiyerler, meslek sahibi olarak, güzellik merkezlerinde iş bulabilir veya kendi işini kurabilirler.

Sevim Taydaş Mersin MEB Onaylı Güzellik Okulu Kursları

Mersin de bulunan güzellik okulunda, ipek kirpik uygulama eğitimi, microblading eğitimi, profesyonel makyaj eğitimi, el ayak bakımı eğitimi, cilt bakımı eğitimi, kalıcı makyaj kursu ve protez tırnak kursu eğitimi verilir. Kursiyerler, eğitimler sonunda MEB onaylı sertifika alırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.