Lazer Epilasyon Nedir?

Güzellik Uzmanlığı Nedir?
4 Kasım 2019
Protez Tırnak Nedir?
4 Kasım 2019

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, vücutta bulunan ve istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan bir epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon, lazer ışığı kullanılarak istenmeyen tüylerin tamamen yok edilmesini sağlar. Lazer epilasyon, bu iş için uygun cihaz ile kıl köküne, milisaniyelik zamanda lazer ışığı atılması, kıl kökünün de oluşan ısı ile tahrip olarak dökülmesi işlemidir.

Lazer Epilasyonun Diğer Epilasyon Yöntemlerinden Farkı Nedir?

Ağda, traş, kimyasal kremler kullanılarak yapılan epilasyon ile lazer epilasyon yöntemi arasında birçok farklılık vardır. Diğer yöntemler, istenmeyen tüyler yönünden kalıcı bir çözüm sağlamazken, lazer epilasyon uygulamasında, yeterli seansta uygulama yapılırsa istenmeyen tüyler kalıcı olarak yok olur. Lazer epilasyon yöntemi ağrısız ve acısızdır. Uygulama yapılan bölgede acı, ağrı, deformasyon, morarma, kızarma gibi belirtiler oluşmaz. Lazer epilasyon hızlı ve etkili bir epilasyon yöntemidir.

Lazer Epilasyon Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Lazer Epilasyon, insan vücudunda istenmeyen tüylerin olduğu tüm bölgelere uygulanabilir.

 • Yüz
 • Koltuk Altı
 • Göğüs
 • Sırt Bölgesi
 • Bacaklar
 • Genital Bölge

 

Uygulama yapılacak bölgenin temiz, kuru ve uzun tüylerden arındırılmış olması gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon, 12 yaşından büyük her cinsiyetten insana uygulanabilir. Ancak;

 • Hamilelerde
 • Kalp pili olanlarda
 • Bazı cilt hastalıklarına sahip bireylerde (sedef gibi)
 • Epilepsi (sara) hastalarında
 • Ayva tüyü de denilen zayıf, ince ve sarı tüylü bölgelerde uygulanmaz.

 

Bundan başka, özel cilt problemi olanların mutlaka bir uzmana danışarak lazer epilasyon uygulaması yaptırması gerekir.

Lazer Epilasyon Uygulaması Kimler Tarafından Uygulanabilir?

Lazer epilasyon ancak, bu konuda gerekli eğitimi alarak, eğitimini başarı ile tamamlamış bireyler tarafından uygulanabilir. Lazer epilasyon eğitim almamış kişiler ve uygun cihazlar kullanılmadan uygulandığında ciltte tahriş, yanık gibi istenmeyen durumlar yaşanmasına neden olabilir. Lazer Epilasyon uygulaması güzellik uzmanları tarafından yapılabilir, ancak bu kişilerin mutlaka geçerli bir eğitim sertifikalarının bulunması gerekir.

Sevim Taydaş Mersin MEB Onaylı Güzellik Okulu Mersin’de güzellik uzmanı olmak isteyen bireylere çeşitli kurslar veren bir okuldur. Mersin veya çevresinde bulunan ve güzellik uzmanı olmak isteyen herkes Sevim Taydaş ile iletişime geçerek, MEB onaylı sertifika sahibi olabilir.

MEB onaylı sertifika sahibi olarak güzellik uzmanı olmak isteyen herkes Mersin güzellik okulu olan Sevim Taydaş Mersin MEB Onaylı Güzellik Okulu’na başvurabilir.

Sevim Taydaş güzellik okulunda, cilt bakımı eğitimi, el-ayak bakım eğitimi, 3D ipek kirpik eğitimi, profesyonel makyaj eğitimi, kalıcı makyaj eğitimi, microblading eğitimi, kalıcı makyaj kursu ve protez tırnak kursu eğitimleri verilmektedir. Kurs katılımcıları, tamamladıkları her bir kurs için MEB onaylı sertifika almaya hak kazanırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.