Protez Tırnak Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?
4 Kasım 2019
İpek Kirpik Nedir?
4 Kasım 2019

Protez Tırnak Nedir?

Tırnağın üstüne uygulanan, tırnakları geç uzayanların ya da tırnaklarına şekil veremeyenlerin tercih ettiği uzun tırnaklardır. Protez tırnak gerçek tırnağın üzerine koruyucu maddeler konularak uygulanmaktadır.

Bu nedenle gerçek tırnağa zarar vermemektedir. Protez tırnak kullanımında zaman sınırlaması bulunmamaktadır. Düzenli bakımları yapıldığında altı ay boyunca kullanılabilmekte ve istenildiğinde çıkartılabilmektedir.

Protez tırnak takma tırnaklara oranla daha kullanışlı, her yerde ve her zaman kullanılabilen oldukça estetik bir tırnak türüdür.

Protez Tırnak Kullanımı

Protez tırnak tamamen doğal görünümlü olduğu için fazlalık gibi hissettirmez ve oje kullanımı da yapılabilmektedir. Hatta oje gerçek tırnaktaki ojeye göre daha kalıcı olmaktadır. Uzunluğu isteğe göre ayarlanabilmektedir. Şampuan sabun gibi temizlik malzemelerinden etkilenmemektedir. Protez tırnakların kesinlikle kimyasal maddelerle temas etmemesi gerekmektedir.

Protez Tırnak Kimler Yaptırabilir?

Özellikle tırnak yeme alışkanlığı olanların, kırılgan tırnaklara sahip olanların ve tırnak uzatmaya zaman ayıramayan iş kadınlarının protez tırnak kullandığı bilinmektedir. Müzik, dikiş gibi meslek gruplarının çalışanlarının yoğun olarak tırnakları kullandığı ve bu durumdaki kişlerindev pprotez tırnak kullanmasında sakınca bulunmamaktadır.

Tırnaklarında ya da ellerinde bulaşıcı hastalıkları bulunan kişilerde protez tırnak uygulaması yapılmamaktadır.

Protez Tırnak Çeşitleri

Protez tırnak çeşitlerini 3 grupta incelemek mümkün olmaktadır.

  • Jel Tırnak
  • Akrilik Tırnak
  • Dippig Tırnak

 

Kadınlar bu protez çeşitlerinden en çok jel tırnak çeşidini tercih etmektedirler. Protez tırnakların uygulamasını yapan uzman kişiler güzellik eğitim kurslarından aldıkları sertifikalar ile meslek hayatına başlamaktadırlar.

Sevim Taydaş Mersin MEB Onaylı Güzellik Okulu

Mersin’de bulunan ve Sevim Taydaş tarafından kurulan güzellik okulumuzda alınan eğitim branşlarına göre Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifikalar kursiyerlerimize dağıtılmaktadır.

Sevim Taydaş Mersin MEB onaylı güzellik okulu olarak, bünyemizde kalıcı makyaj kursu, estetisyenlik kursu gibi eğitimlerimiz mevcuttur. Mersin güzellik okulu olarak bölgenin en önemli eğitim kurumudur ve kursiyerlerine kaliteli hizmet vermekten gurur duymaktayız. Deneyimli ve uzman kadromuz ile kursiyerlerimizin ihtiyaçlarını ve şikayetlerini göz önünde tutarak kendimizi sürekli yenileyerek geliştirmekteyiz.

Mersin’de bulunan okulumuzda, ayrıca protez tırnak kursu, el ve ayak bakımı manikür, pedikür kursu, saç tasarımı, vücut bakımı gibi konularda da kurslar verilmektedir. Güzellik eğitimi ile ilgili bilgi almak isteyen kursiyer adaylarımızı okulumuzda ağırlamak ve bilgi vermek istemekteyiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.